//BEGÜM TUGAY

Cesaret etmemiz gerekiyordu ve geldik en sonunda…

Kendi yolunu kendimizin çizdiği güzel bir tecrübe. Merhaba, ben Begüm. Bu yazıyı Mehmet Oğul Kırmızı ve Erhan Özdüzenciler adına da yazıyorum. Birçok asamadan sonra Amerika’ya geldik. Gelene kadar tabi ki aklımızda birçok soru ile geldik. İşimiz kesin mi? Para kazanabilecek miyiz? Memnun kalacak mıyız? Ama cesaret etmemiz gerekiyordu ve geldik en sonunda. Her şey Yolanda gitti. İşimize başladık. İkinci iş bulduk iki hafta sonra.

Bunların dışında farklı bir kültür tanımak, insanlarla iletişim kurmak, kendi yolunu kendimizin çizdiği güzel bir tecrübe oldu bizim için. Bunların dışındaki bir amacımız da İngilizcemizi geliştirmekti. Bunu da ilk geldiğimiz zamanla dönüşümüzdeki durumumuzu karşılaştırınca çok fark ettiğini geliştiğini hissettik.

Sonuç olarak söyleyebileceğimiz, her insanın yaşaması gereken bir tecrübe. Her anlamda kazandırdığı şey çok fazla. Kısmet olursa seneye tekrar gelmek istiyoruz. Ayrıca United Towers şirketine teşekkür ediyoruz. Söylediklerinin doğru olduğu, bizi yanıltmadıkları için, Amerika’ya geldikten sonra da bizimle ilgilendikleri için. Teşekkürler!

BEGÜM TUGAY
BEST WESTERN OCEAN FRONT – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2006
GAZİ OSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK – 3. SINIF