//BAKI K.

BAKI KKocaman bir aile olduk…

Bu yıl benim ikinci yılımdı. Her şeyden önce söylemem gerekir ki Amerika bir tutkudan daha fazlasıdır. Amerika’ya Work and Travel programıyla gitme isteği herkeste vardır ama korkularınız bu deneyimi gerçekleştirmenizin önüne geçer. Eğer gerçekten Amerika hayaliniz varsa sadece programa katılın ve hayallerinizi gerçekleştirin. Benim gittiğim eyalette insanlar gerçekten çok sıcak ve yardımseverdi. Zaten bu yüzden 2 yıldır aynı yere gidiyorum. Herkesle arkadaş oldum hatta aile oldum. Bana artık aileden biri gibi güveniyorlardı ve birlikte çok güzel zaman geçiriyorduk.

Size en büyük tavsiyem bu programa çok geç olmadan başvurun. Hazırlık sınıfından ya da 1. sınıftan sonra bu program size çok iyi gelecektir. Çünkü bir kere gidince üst üste her sene gitmek isteyeceksiniz ve önünüzde bunu yapabileceğiniz yıllarınız olacak. Ama son sınıfta ilk kez WAT’a katılanların tekrar gitmek gibi bir şansları olmuyor. Benim böyle bir şansım var. Son sınıftayken programa katılıp da gelecek sene tekrar katılamayacağı için büyük üzüntüyle dönen bir çok arkadaşım var. İş zamanı iş, işten sonra sosyal hayatınızın getirdiği ölçüde eğlence sizleri bekliyor. Hayatınızın en unutulmaz zamanlarını geçireceksiniz ve hayatı tam anlamıyla öğrenecek, eğlenmek kelimesini tam anlamıyla yaşayacaksınız. Biri bana ölmeden önce ne yapmalıyım diye sorsa kesinlikle work and travel derim. Çünkü wat ile sadece Amerika kültürünü değil yaklaşık 10 farklı ülkeden gelen arkadaşlarınızla inanılmaz deneyimleri beraberinizde getiriyorsunuz.

Gerek Türk gerekse international birçok arkadaşım oldu ve eminim ki şuan tüm dünyada tüm ülkelerde kalacak yerim var. Çünkü biz work and travel ile birlikte kocaman bir aile olduk. Her şeyi içinde barındıran bu programı herkese tavsiye ediyorum.

BAKİ K.
WORLDS OF FUN CEDAR FAIR – KANSAS CITY, MO – SUMMER 2016
ÇUKUROVA UNIVERSITY
ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERING – 1ST YEAR