//BAHAR ÖZHAN

Şimdi diyorum ki: İyi ki gitmişim!

Merhaba, ben Bahar. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Öncelikle bana USA’da 3 ay rüya gibi bir tatil imkanı sağlayan United Towers şirketine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Aslında benim bu programa katılmam şans eseri oldu. Üniversitemizde Work&Travel programıyla ilgili seminer düzenleyen United Towers’ın yapmış olduğu çekilişi ben kazandım ve bu benim Amerika`ya gitmeme vesile oldu.

Washington D.C de Smithsonian Instutition adlı müzede bir hediye dükkanında kasiyer olarak çalıştım. İşim çok rahat ve keyifliydi. Buradan giderken harcadığım parayı karşılayacak kadar hatta daha da fazlasını kazandım. Tabii ki ilk zamanlarda zorluk çektim ama alışmak çok da uzun sürmedi. Müdürlerimiz her konuda yardımcı oldu bizlere. Yaptığımız küçük hataları çoğu zaman görmezden geldiler ve bizden çok memnun olduklarını her fırsatta dile getirdiler. Bu da bizi çok mutlu etti tabii ki. Hatta seneye yine gelmemizi istediler. Iş arkadaşlarımızla da diyaloğumuz çok iyiydi. Diğer üniversitelerden gelen Türk arkadaşlarla da çok güzel dostluklar kurdum. Ne de olsa orada hepimiz aynı koşullardaydık ve birbirimizi çok iyi anlayabiliyorduk.

Geriye dönüp baktığımda hatırlayacaklarım; güzel arkadaşlıklar. Kazandığım sonsuz deneyim ki bu asla göz ardı edilemeyecek bir şey ve İngilizcemi epey ilerletmem.

Amerika her yönüyle bana çok şey kattı. Tabii ki bazen sıkıldığım zamanlar oldu ama her şeye rağmen ömrümün sonuna kadar unutamayacağım mükemmel bir 3 ay geçirdim. Şimdi diyorum ki: İyi ki gitmişim! Eğer elime böyle bir fırsat tekrar geçerse yine gitmek isterim. Gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem bu ayrıcalığı United Towers ile yaşayın..

BAHAR ÖZHAN
SMITHSONIAN INSTITUTION – WASHINGTON, DC – SUMMER 2005
ÇANAKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ
3. SINIF