//BARED GÖNÜLLÜOĞULLARI

Rüyalar ülkesi Amerika; Bi giden pişman bi de gitmeyen.

Amerika’ya gitmeden önce içimde bi tedirginlik vardı acaba İngilizcem yeterli olacak mıydı? Orada zorluk çekecek miydim -bu arada 7 sene Anadolu Lisesinde okudum ayrıca öğrenci olarak İngiltere’de de bulundum? Fakat oraya ayak bastığımda yol sormak için insanlarla konuştuğumda hiç de zor olmadığını fark ettim. Internet’ten araştırdığımda karşıma bazı forumlar çıktı bu forumlarda WAT programının zorluklarından ve olumsuzluklarından bahsediliyordu fakat olumlu yönleri hiç konuşulmuyordu bu yüzden internete fazla kulak asmayın onun yerine daha önce giden insanlarla konusun. Size daha fazla yardımcı olurlar ve daha gerçekçi bilgiler verirler. Benim çalıştığım eğlence parkı üç bölümden oluşuyordu hepsinde de bütün departmanlar vardı fakat benim çalıştığım PIER diğerlerine göre daha küçük olduğu için arkadaşlık ortamı çok daha fazlaydı.

Amerika’ya giderken para kazanmayı hiç hesaplamadım zaten çalışmaya başlayınca bunun imkânsız olduğunu da gördüm. Orada tek iste çalıştım bu yüzden o is sadece kira masrafım ile program ücretini karşıladı geriye kalan her şeyi kendi cebimden ödemek zorunda kaldım. Sunuda göz ardı etmemek gerek ki orada harcama yapmaz ve ikinci bir iste çalışırsanız para kazanabilirsiniz. aksi halde pahalı bir Amerika seyahati geçirmiş olursunuz.

Is yerinin çevresinde ikinci is olanakları genelde fazla oluyor fakat acele etmek lazım çünkü Rusların ve Bulgarların eğitim ve öğretim dönemleri bizden önce kapanıyor biz daha yeni yeni giderken onlar çoktan yerleşmiş ve iyi isleri kapmış oluyorlar.

Kendinize güveniniz varsa Yaz tatilini Amerika’da geçirip yeni arkadaşlıklar edinmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

BARED GÖNÜLLÜOĞULLARI
MOREYS PİERS – WİLDWOOD, NJ – SUMMER 2006
EGE ÜNİVERSİTESİ
İSTATİSTİK – 2. SINIF