B. Arancı, Çin | Yurtdışında Üniversite

Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi 2009 Çin Dili ve Edebiyatı bölüm mezunuyum. İnsanların duyduklarında kulaklarına inanamayıp tekrar sordukları Çin ,mesafeler arası Türkiye’ye ne kadar uzak görünse de derinlemesine bakıldığinda iki ülke arasında bir çok ortak değer görebilirsiniz.Çin gerek uzun tarihiyle gerekse günümüz dünya ekonomisini elinde tutmasıyla kendisini ziyaret eden yabancılara büyük imkanlar sunmaktadır. Her ne vasıfla giderseniz gidin Çin’de oldukça rahat ve güvenli bir ortam bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Eğitim amaçlı gittiğiniz çin’de karşılayacağınız imkanlar Çin’in teknolojik gelişimi, Çin üniversitelerinin sunmus olduğu geniş imkanlar, hayat şartlarının elverişli olması,büyük gökdelenleriyle size orda bulunmanın ne kadar büyük bir ayrıcalık olduğunu sezdirecektir. Yurtdışında üniversite programı ile Çin’e gelecek ve Çin üniversitelerinde eğitim alacaksınız çekinmeniz gereken hiçbir şey yok.

Çinde üniversite kuruluşları dünya üniversiteleri standardında olup,hocaların sıcak ilgisi,mütevazi tavırları size orada rahat etmenizi sağlayacaktır. Özellikle çinceyi yerinde öğrenme şansı çok büuyük bir avantaj. Ama eğer çin’e ilk gidişiniz ve çince bilmiyorsanız çinlilerin kavga ediyor olduğunu düşünebilirsiniz. Oysaki çinlilerin konuşma tarzıları böyledir yani hemen paniğe kapılmanıza gerek yok. Özellikle çince çalışmaya başladığınızda hisedeceksiniz çince çalışdıkça eskimeyen,ögrendikçe insana haz veren bir dil.

Bir ülkeyi ve insanlarını tanımak o ülke insanının dilini ögrenmekten geçer Uzakdoğunun devi olan Çin şuan kapılarını tüm dünyaya açmış kendi sunmuş olduğu imkanlarıyla da bir çok yabancıya kapısını açan bir ülkedir. Çin’de üniversite ile sizlerin de orada rahat ve görmek istediğiniz geniş imkanlarıyla karşılacağınıza eminim. Çin’i yurtdışında üniversite alternatifleriniz arasına mutlaka alın.

B. ARANCI- Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi
Çin’de Üniversite

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map