Avustralya’da Dil Okulu

Avustralya dil okulları, yüksekokulları ve Avustralya’da Üniversite kuruluşları her yıl artan sayıda yabancı öğrenci kabul etmektedir. Avustralya’da adalarda okuyan öğrencilerle birlikte yabancı öğrenci sayısı 157.000 olmakla beraber her geçen yıl hızla artmakta ve cazibesini korumaktadır.

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi için “Neden Avustralya?” sorusuna cevaben birçok neden sayılabilir. Bunların başında Avustralya’da suç ve politik huzursuzluğun düşük seviyede olması ve eğitim için güvenli bir ortam sunması ilk neden olarak gösterilebilir. Refah seviyesinin yüksek olması, işsizlik oranının çok düşük olması gibi faktörlerin yanında dünyaca kabul görmüş saygın dil eğitim kurumları sayesinde Avustralya dil okulu ve diğer yurtdışı eğitim programları için çok sayıda uluslararası öğrenci tarafından tercih edilme nedeni olmuştur.

Avustralya’da Dil Okulu Eğitimi Alırken Aynı Zamanda Part-time Çalışabilirsiniz!

Bunun yanısıra Avustralya’da öğrenciler bazı şartları yerine getirmek kaydı ile okul dönemleri süresince haftada 20 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Birçok yurtdışı eğitim veren ülkede dil okulu öğrencilerine bu fırsat tanınmaz. Avustralya’da dil eğitimi almanın en faydalı ve cazip yanlarından biri part time çalışma imkanına sahip olmaktır. Bu sayede hem bir miktar cep harçlığınızı çıkaracak hem de dil kursunda öğrendiklerinizi çalışma hayatında pekiştirme imkanı bulacaksınız. İş hayatında İngilizcenizi daha hızlı ve aktif kullanacak, kelime hazinenizi genişletecek ve bir süre sonra İngilizce düşünüp İngilizce konuşacaksınız.

Avustralya Üniversiteleri, Avustralya dil okulları ve meslek okulları yüksek standart ve çeşitlilik sunmaktadır. Avustralya Üniversiteleri modern özellikler ve tüm teknolojik yeniliklerle donatılmış kampüslere sahiptir. Avustralya’da öğrenci hakları devlet tarafından korunmaktadır, Avustralya kanunları, yabancı öğrencilere sunulan eğitimin yüksek kalitede olmasını ve ödenen ücretlerin korunmasını garanti altına almaktadır.

Avustralya, ülkesine dil eğitimi almak ya da herhangi bir “yurtdışı eğitim” programına katılmak için dünyanın her bir yanından gelen öğrencilerin haklarını koruma altına almıştır. Yaptırımların uygulanması nedeniyle bu ülkede yabancı öğrenciler sıkıntı çekmemektedirler.

Ilıman iklim, sıcakkanlı insanlar, tarihi ve doğal güzellikler…

Farklı kültürlerden insanların içiçe yaşadığı bu ülkede eğitim ve yaşam masrafları da diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türk öğrenciler için daha uygundur.  Üstelik Avustralya halkı yabancı öğrencilere karşı oldukça hoşgörülü ve sıcak davranmaktadır.

Coğrafi konumu itibariyle Türkiye’ye benzer bir iklime sahip olan Avustralya’da Türk öğrenciler diğer bazı soğuk ülkelerdeki gibi sıkıntılar yaşamamakta ve iklim koşullarına hemen uyum sağlamaktadırlar. Avustralya halkı misafirperver ve sıcakkanlıdır. Çoğu zaman kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayan koşullarla karşılaşırsınız.

Avustralya’da Dil Okulu Merkezleri

Avustralyada dil okulu eğitimi alan öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu ve tercih ettikleri başlıca şehirler: Sydney, Melbourne, Brisbane, Goldcoast, Perth, Cairns ve Adelaide’dir. Perth 5 üniversitesi ve eşsiz plajlarıyla ünlü bir Batı Avustralya şehridir. Hatta Batı Avustralya’nın başkenditidir. Melbourne Avustralya denince akla gelen ilk şehirlerdendir. Geçmişi günümüzle birleştiren şehir mimarisi ise görenleri kendine hayran bırakan temiz ve güvenli bir Avustralya şehridir. Cairns, Avustralya’nın tropikal atmosferine sahip olan, yağmur ormanları ve dünyanın en ilginç bitki ve ağaçlarına sahip olan çok güzel bir şehridir. Brisbane dünyadaki bazı ilklerin mekanıdır. Brisbane dünyanın en büyük kum adası olan Fraser ile çevrilmiştir. Ayrıca diğer taraftan Avustralya’nın en çok turist alan Gold and Shine sahilleri ile çevrilidir. Ve Sydney, Avustralya deyince ilk akla gelen şehirdir. Özellikle güneşi ve denizi sevenlerin vazgeçilmezi Sydney, konumu itibariyle yıl boyu ılıman bir iklime sahiptir ve neredeyse yıl boyu

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map