Avustralya Eğitim Sistemi

ELICOS: English Language Intensive Courses for Overseas Students teriminin baş harflerinden oluşan ELICOS, yurtdışından gelen öğrenciler için İngilizce kursudur. Yaklaşık 20 yıl önce geliştirilmiş dünyaca ünlü bir sistemdir. Avustralya’da akademik eğitime başlamadan önce İngilizce seviyenizi yeterli seviyeye getirebilmek için kurulmuştur.

TAFE: Training And Further Education ifadesinin kısaltılmasıyla oluşan TAFE, staj sistemli mesleki eğitimdir. Devlet güvencesinde eğitim vermekte ve uluslararası tanınırlığı olmasıyla birlikte üniversitelere geçişte körü görevi de görmektedirler. İngilizcenizi geliştirirken kariyerinizi de şekillendirebilirsiniz.

Üniversiteler: En iyi 100 Üniversite sıralamasında ilk 50’de 6 toplamda ise 8 üniversitesi bulunan Avustralya dünyaca tanınan yüksek standartlarda eğitim vermektedir. İngiliz sistemi ile eğitim verilmekte ve lisans 3 yıl yüksek lisans 1 yıl sürmektedir. Akademik açıdan yetersiz olan öğrencilerin foundation okumaları gerekmekte böylelikle eğitim 4 yılı bulmaktadır.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map