Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerika’da avantajlı eğitimin adresi; Northern Virginia Community College (NOVA)

NOVA 2PLUS2 sistemi, öğrenciye lisans programının ilk 2 yılını Amerika’nin en kaliteli Community College’larından biri olan ve Amerika’nın başkenti Washington’da hizmet veren NOVA’da (Northern Virginia Community College) tamamlama ve sonrasında 3. ve 4. yılını istediği Amerikan üniversitesinde tamamlama imkanı sağlayan bir programdır. NOVA’da alınan dersler 4 yıllık üniversitelerin 1. ve 2. sınıflarında alınan derslerle hiçbir farklılık göstermemektedir (General Studies). Dolayısıyla ilk iki yıl yurtdışında üniversite eğitiminizi NOVA’da alarak toplamda en az %30 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz.

Community College’lar ülkemizde maalesef, “2 yıllık üniversite“  ya da “ön lisans” gibi algılanmaktadır, ancak bu öngörü yanlıştır. Her yıl dünyanın hemen hemen her ülkesinden 98.000’den fazla uluslararası öğrenci yüksek öğrenimlerinin ilk 2 yılını Amerika’daki Community College’larda tamamladıktan sonra, yıllarca hayalini kurdukları bir üniversiteye geçiş yaparak, lisans eğitimlerinin son 2 yılını tamamlayıp lisans diplomasını kazanmış olurlar. Böylece hem NOVA’dan hem de 4 yıllık bir üniversiteden olmak üzere iki diplomayla mezun olmuş olurlar.

Kabul Kolaylığı

Dünya çapında, liseden yeni mezun olmuş herhangi bir öğrencinin, üstün başarı gösterememiş ve iyi bir İngilizce seviyesine sahip değil ise, sıralama listelerinde (university rankings) üst sıralarda bulunan, kalitesi tescillenmiş bir üniversiteden kabul alması ve yurtdışı eğitim alabilmesi çok zor olacaktır. Hayali böyle bir üniversiteden mezun olmak olan öğrenciler için Community College’lar çok iyi bir basamak olmaktadır. Normal şartlarda baştan kabul alamayacakları bir üniversiteye, Community College‘larda iki yıllık eğitimlerini tamamladıktan sonra rahatlıkla geçiş yapabilirler.

Daha Cazip Fiyatlarla Kaliteli Eğitim

4 yıllık üniversitelerin yıllık eğitim maliyetleri 15.000$ – 35.000$ arasında değişirken, Community College’ların yıllık ücretleri  5000$ – 8.000$ civarında olmaktadır. Böylelikle ilk iki sınıfı 4 yıllık üniversite yerine, Community College’da okuyarak toplamda 30.000$ – 45.000$ tasarruf etmiş olursunuz. Yani eğitim kalitesinden hiç bir ödün vermeden lisans eğitiminin ilk 2 yılını çok daha ucuza okumuş olursunuz. Böylece 4 senenin sonunda Amerika’da lisans eğitimi için ödemiş olduğunuz toplam ücret, Türkiye’de 4 sene boyunca bir özel üniversiteye ödemiş olduğunuz toplam ücrete eşit gelmektedir.

NOVA2PLUS2 programı için almış olduğumuz danışmalık ücretinden; AVEALILARA ÖZEL % 10 İNDİRİM!

NOVA2PLUS2 programı için daha detaylı bilgilere;

http://www.nova2plus2.com/

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map