//ASKAR N.

Bir daha gitmeye şansım olursa hiç kaçırmam…

Herkese merhabalar. Aslında WAT programına kayıt olurken kafamda birçok soru işareti vardı. Acaba gideceğim yer güvenli mi, değil mi? Gittiğimde ya bir sorun yaşarsam ne yapacağım, nasıl hareket edeceğim gibisinden soru işaretleri ile gittim. Ama çok şükür uçaktan iniğim andan itibaren herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve yaşamaya da sebep yok idi. Program sürecinde yaşadığım anılarımı anlatacak olursam çok zamanınızı almış olurum.

Work kısmından sonra ABD’ye beraber geldiğimiz fakat farklı eyaletlerde çalıştığımız arkadaşlarla Boston’da toplanmaya karar verdik. Kimi uçakla, kimi otobüsle şehre ulaştı. Ben şahsen sırf yoldaki manzarayı izlemek için otobüsle gittim. Sabahtan akşama kadar şehri gezdik. Boston’u ben çok sevdim. Çünkü şehrin halkı güler yüzlü ve misafirperver idi. Ertesi günü Boston’a yakın yerleşmiş Cambridge’e gittik.

İlk gideceğimiz yer Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Üniversite’si idi. Harvard Üniversitesi’ne vardığımızda içeride çok insan var idi. Bazıları bizim gibi gezmeye ve görmeye gelmiş iken bazıları öğrenciler idi. Üniversitenin kendine ait özel havası var idi. Benim hoşuma giden şeylerden bir tanesi ise üniversiteye girer girmez gördüğüm manzara idi. Çimlere renkli sandalyeler koymuşlar. İsteyen kitap okuyor, isteyen arkadaşı ile sohbet ediyor. Bir daha gitmeye şansım olursa hiç kaçırmam.

P.S UT ’tan Hakan Bey’e. Fatma Hanıma ve Gamze Hanım’a ve CIEE’e yardımları için çok çok teşekkür ederim.

ASKAR N.
CAPE MAY RIGGINS AND CAPE MAY EXXON GAS STATION – CAPE MAY, NJ – SUMMER 2014
P. AKADEMİSİ
4. SINIF