Arzu Kerim | ELS Language Centers, Riverdale, New York

Amerika ve ELS-Riverdale!
Amerika’ya ilk ayak bastığımda biraz kaygılıydım çünkü ilk defa evimden bu kadar uzağa gidiyordum. Ama ilk deneyimlerden sonra çok rahatladım. Ailem ilk gün beni çok sıcak karşıladı. Rahat edebilmem için her koşulu sağlamaya çalıştılar. Yemekler konusunda hiç sorun yaşamadım. 2 katlı ve bahçeli bir evdeyim. Odamda tv, internet ve klima var. Evde ilk ay Japon bir öğrenci vardı 2.ay Çinli bir öğrenci geldi. En önemlisi okula sadece 10 dk yürüme mesafesindeydi. Diğer öğrencilerle konuştuğumda onlarında evlerinden çok memnun olduğunu duymak beni mutlu etti. Sadece bu konuyla ilgilenen bir görevli var (Tom) ve sürekli bize memnun olup olmadığımızı soruyor. Sorun olursa daha uygun birilerini bulmaya çalışıyor.

Okul ise tam anlamıyla mükemmel. Eğitim tekniği Türkiye’den tamamıyla farklı. Burada ezbere değil öğrenmeye önem veriyorlar. Derslerde sürekli konuşuyor ve tartışıyoruz. Çoğu zamanda aynı birer üniversite öğrencisi gibi makaleler yazıyoruz. Geçen ay toplam 5 değişik konu hakkında araştırma yapıp diğer öğrencilere sundum. Hocalar sürekli görsel materyaller kullanıyorlar ve eksik olduğumuz konuları bize bildirip onların üzerinde daha çok çalışabilmemizi sağlıyorlar.

Riverdale çok şirin ve sakin bir yer ama Manhattan için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gece veya gündüz fark etmez her zaman kalabalık ve gürültülü. Yüksek binalar ve yaşam tarzları baş döndürücü. tam anlamıyla bir tüketim toplumunun içinde buldum kendimi. İndirim olsun veya olmasın mağazalar her zaman tıklım tıklım. İnsanlar rahatlarına çok düşkünler ama aynı zamanda çok yardımseverler. Şimdiye kadar güvenlikle ilgili hiçibir sorun yaşamadım.
Herkese mutlaka Amerika tecrübesini yaşamasını ve ELS te İngilizce öğrenme deneyimini kazanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Buradan ayrılmak çok zor olucak.

Arzu Kerim- ELS New York Riverdale

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map