//ARZU Ç.

ARZU CGerçek şu ki klişe olsa da yeri ve zamanı: anlatılmaz, yaşanır…

Macera dolu Amerika’nın yolculuğu bile macera doluydu. Mezuniyetin verdiği rahatlıkla work and travel denemek ayrı bir güzellikti ama neden bu kadar geç kaldın diye sormuyor da değil insan kendine.

Heyecanla havalimanına saatler öncesinden giden ben, uçağımı kaçırarak büyük bir talihsizlik yasadığımı düşünüyordum ki ertesi güne aldığım uçağımda dünya tatlısı bir aile ile yolculuk yaptım. Hatta Bostan’dan Jackson’a sadece bir otobüs olduğu ve onun da saati çoktan geçtiği için havaalanında kalmayı düşünürken bu mükemmel aileye misafir oldum. Hem de pasaport kontrol sırasında tanıştığım Türk bir arkadaşımla… Uçaktan inerken pasaport kontrolünden sonra seni bekliyoruz dediler ve şaka değil gerçek çok sıra olduğu için 2 saat 10 dakika beni beklemişlerdi. Ben bile beklediklerini unuturken onlar beni unutmamışlardı.  Hayatımın en şanslı günüydü belki de. Bu kadar misafirperver insanlar olacaklarını bilmiyordum:) Amerikan ve Hint kültürünü yasatan bu güzel çift ikinci ailem oldu. Benim için otelimi aradılar, evlerinde gittiğimde çok güzel bir oda verip mutfak senin istediğini yiyebilirsin diyerek evimde hissetmemi sağladılar. Ertesi gün ise havalimanına bıraktılar. Yolum 4 saat sürecek diye canım Joanne yolluk bile hazırlamıştı bize:)

Sadece başlangıçtı… New Hampshire mükemmel bir yer. Jackson da ufak ama cennet gibi bir köy. Golf partileri düzenleyen, yemek davetinde bulunan, bu gün otelde istediğiniz odada kalabilirsiniz diyen, benim grammer hatası yapmadan konuşmam için sürekli düzeltip yardımcı olan patron ve patroniçemle burada olmak bir lütuf. Zorluğu da oldu mu? Hmmm hatırlamıyorum bile…

Buraya hangi birini yazabilirim ki? Boston’a âşık olduğumu mu? Şelalede, okyanusta, gölde, nehirde yüzmenin, kayak yapmanın ayrıcalığını mı? Yeni insanlar, kültürler, yeni tatlarla karşılaşmanın hazzını mı? Gerçek şu ki klişe olsa da yeri ve zamanı: anlatılmaz, yaşanır. Devamını anlatmaya gerek yok onu da siz yaşayın ;)

Bu ayrıcalıkta her daim yanımda olan danışmanım Kadir YÖRÜK (ki askere gidecek yakında, siz bu yazıyı okurken de sağ salim dönmüş, işinin başında olmuş olacak inşallah) teşekkürlerimi sana, aileme ve hep yanımda olan arkadaşlarıma paylaştırıyorum J İyi ki varsınız.

Benden sonrakiler: Hiç düşünmeyin hayatta dört ay nedir ki? Ama dört ayda yasadıklarınız hayatınız olabilir. Doğru yerdesiniz, gözünüzü kapatabilirsiniz….

ARZU Ç.
THE WENTWORTH INN – JACKSON, NH – SUMMER 2015
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
YİYECEK İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ – 4.SINIF