Amerika’da Staj

Profesyonel anlamda iş tecrübesi kazanmak günümüzde iş yaşamı için oldukça önemlidir. Amerika’da staj programıyla yurtdışında staj deneyimi kazanın ve kariyer gelişiminiz ile iş hayatındaki rakipleriniz arasında fark edilin. Amerika hazır staj pozisyonları listesinden açık pozisyonları görebilirsiniz.

Yurtdışında stajın en temel amacı kariyer yapmak için yabancı ülkelerden gelen adayların ileri bir eğitim programına tabi tutulmaları ve katılımcıların Amerikan kültür yaşayış biçimi ve çalışma teknikleri anlamında fikir sahibi olmalarıdır. Amerika’da staj programı yurtdışı eğitim programları içerisinde iş hayatı tecrübesi alanında en popüler ve etkili olanıdır. Yurtdışında staj yapmak size sadece profesyonel iş yaşamı hakkında bilgi vermekle kalmaz, yabancı bir ülkede kendi imkanlarınızla hayatınızı idame ettirmenizi sağlar.Bu bağlamda bir yandan kariyer planlamanızda kendi yolunuzu çizerken diğer yandan da Amerikan yaşamını çok yakından tanıyıp, dilinizi ana dil seviyesine getirme fırsatı bulursunuz. Ayrıca yurtdışında staj bitiminde alacağınız sertfika da dünya genelinde kabul görmüş bir sertifika olacağından dünya ülkelerinde rahatlıkla geçerliliğinden faydalanabileceksiniz.

Amerika’da Staj Başvuru Şartları

Amerikada staj programına katılabilmek için aşağıdaki şartları sağlıyor olmak gerekir:

  • 18 – 35 yaşları arasında olmak.
  • En az upper-intermediate (Akıcı) seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olmak.
  • Staj yapmak istenilen alanda minumum 6 aylik iş tecrübesine sahip olmak.
  • Lise Mezunu, Üniversite Öğrencisi ya da mezunu olmak. ( Lise Mezunu adaylar en az 5 yıllık ( 60 ay) iş tercübesi sunmak zorundalar.

Global anlamda iş tecrübesi kazanmak ve bu tecrübeden aktif olarak yararlanmak isteyen yurtdışında staj adaylarının yukarıdaki şartları sağladıktan sonra bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketiyle iletişime geçip kendilerine uygun yurtdışında staj seçeneklerini belirlemeleri gerekir. Uygun pozisyonlar belirlendikten sonra işverenle mülakat ve vize aşamaları olduğu için ne kadar erken hareket edilirse o kadar sağlıklı sonuçlar elde edilir.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map