Amerika’da İngilizce Eğitimi

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika’da dil okulu eğitimi almak için her yıl binlerce öğrenci Amerika’ya gitmektedir. Yaklaşık 200 tane üniversitesi, öğrencilere daha uygun maliyetle üniversite okuma olanağı sunan community collegeları ve çok sayıda dil okulu ile öğrencilere birçok alanda eğitim olanağı sunmaktadır.

Hollywood, Los Angles, Miami, Boston, Chicago ve tabi ki New York City gibi dünyaca ünlü şehirleri ve eğlence merkezleri ile öğrenciler için Amerika’da dil eğitimi alırken unutamayacakları eğlenceli zamanlar yaşamak  için sayısız alternatif sunmaktadır. 51 eyalet ve her yer eyaletteki birbirinden farklı güzelliklere sahip şehirlerle her öğrencinin tercihlerine uygun bir şehirde eğitim alma olanağı bulunmaktadır.

Neden Amerika’da Dil Eğitimi Almalıyım

Amerika’daki üniversitelerde öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra öğrencilerin sosyal açıdan kendilerini geliştirilmelerine de çok önem verilmektedir. Üniversitelerde öğrencilerin faaliyet gösterebileceği çok sayıda öğrenci klubü bulunmaktadır. Bazı dil okulları da anlaşmalı oldukları üniversite kampüslerinde eğitim verdikleri için yalnızca dil eğitimi amaçlı giden öğrenciler de bazen bu olanaklardan faydalanabilmektedir. Bu da Amerika’nın dil eğitimi için cazip olmasının bir başka sebebidir. Amerika dünyanın en önemli turizm, endüstri ve ticaret merkezidir. Amerika’da dil okulu programlarına katılan öğrenciler zengin seyahat bölgeleri avantajı ile çok sayıda tursitik yer görme imkanı bulurlar.Bütün bu sebeplerden dolayı Amerika dil okullarında İngilizce dil eğitimi için en fazla tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Ayrıca çok sayıda kültüre ev sahipliği yapan bu kozmopolit ülkede insanlar farklı inanışlara ve yaşam biçimlerine sahip olmalarına rağmen hoşgörü içerisinde yaşamayı öğrenmişlerdir. Ve özellikle farklı kültürleri tanımak, dil eğitiminden sonra Amerika’da lisans ya da Amerika’da yüksek lisans eğitimini de yurtdışında yapmak isteyen öğrenciler için en ideal ülkelerden biridir.

Amerika’da Dil Eğitimi Alanlara 20 saat Çalışma İzni

Yurtdışında dil eğitimi alırken çalışma koşulları ve izinleri ülkeden ülkeye değişmektedir. İngiltere dil okulları şartları daha farklı iken Amerika dil okulları ile dil eğitimi alan öğrencilere kampüs içinde olmak kaydıyla haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler kendilerine tanınan hak sayesinde hem Amerika’da dil okulu eğitimi aldıkları süre boyunca çalışarak bir miktar para kazanacaklar hem de dil kursunda aldıkları eğitimi çalışma hayatında kullanma imkanı bulacaklardır.

Amerika’da Sosyal Yasam

Amerika’da bulunduğunuz süre boyunca dil kursları dışındaki vaktinizi değerlendirebileceğiniz çok sayıda aktivite bulabilirsiniz. Amerika dil okulları, öğrencilerine bir çok seçenek sunmaktadır. Önemli turizm merkezlerine geziler düzenlenir, spor aktiviteleri ve yarışmaları yapılır, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılım sağlanır. Bu sayede Amerika’daki sosyal kültürel yaşamı daha yakından tanır hem de katıldığınız aktiviteler sayesinde dilinizi geliştirir ve konuşma pratiği kazanırsınız. Amerika’da dil okulu öğrencileri dünyanın her bir yanından gelen öğrencilerle kültür alışverişinde bulunur, farklı kültürleri tanır ve kendi kültürlerini yabancı arkadaşlarına tanıtırlar.
Üniversite ara sınıflarının yaz tatillerinde Amerika’da dil okulu eğitimi alabilir, üniversiteden mezun olunca da Amerika’da yüksek lisans programına katılabilirsiniz. Yurdtışı eğitim planınızı şekillendirirken yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimize gelip ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map