Amerika Üniversitelerinde Eğitim Hayal Değil

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika’da yurt dışı eğitim almak kuşkusuz ki çok güzel bir fırsattır. Artık Amerika Üniversitelerinde eğitim hayal değil. Amerika üniversiteleri her yıl binlerce Türk öğrenciyi yurt dışı eğitim kapsamında ağırlıyor.

50 eyalette 6000’den fazla üniversite ve iki yıllık College’larla öğrencilere oldukça geniş bir yelpazede çok çeşitli üniversite ve bölüm seçeneği sunan, dünya sıralamasına baktığımızda en üst sıralara yerleşen, her gün yeni bir araştırma, yeni bir buluşla gündeme gelen Amerika üniversitelerinde okumak hayal değil. Çünkü yurtdışında üniversite programında United Towers sizlere hayallerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatı sunuyor.

Türkiye’deki gibi lisans eğitim süresinin 4 yıl olduğu Amerika’da öğrenciler direk bir üniversiteye başlamanın yanı sıra önce iki yıllık community college’a başlayarak 3. sınıfta normal bir üniversiteye geçiş yapabiliyorlar. Yani Amerika’da üniversitelerin 4 yıllık bir programına yerleşemeyen öğrenciler Community College’larla Amerika’da üniversite eğitimlerine başlayıp, bu Community College’lardan mezun olduktan sonra yıl kayıpları olmadan 4 yıllık üniversitelere 3. Sınıftan katılıp yurt dışı eğitimlerini sekteye uğratmadan devam ettirebiliyorlar. Amerika’da üniversite eğitim maliyetleri üniversiteye bağlı olarak yıllık 15000$’dan başlayarak 30000$’a kadar çıkabiliyor. Amerika üniversitelerine kabul içinse Türkiye’deki gibi sınav şartı yok. Sadece İngilizce seviyelerini kanıtlamak için öğrencilerin TOEFL İngilizce seviye tespit sınavından yeterli puanı almaları gerekebiliyor ya da bazı Amerikan üniversiteleri için SAT sınavına girmeleri gerekebiliyor. İngilizce bilmeyenler ise Amerika’da lisans eğitimi öncesinde hazırlık eğitimi alabiliyorlar. Öğrenciye uygun olan üniversiteye göre kabul detayları hakkında United Towers eğitim danışmanlık şirketinin uzman yurtdışı eğitim danışmanları gerekli yönlendirmeyi yapmaktadır.
Amerika’da üniversiteler son teknoloji, donanım ve yüksek standartlara sahip olmanın yanı sıra sosyal aktiviteler ve öğrenci grupları sayesinde öğrencilerin sosyal açıdan gelişimine de oldukça önem vermektedir.

Amerika’da Üniversite Eğitimi Alırken Yasal Çalışma İzniniz Var

Amerika’da üniversite öğrencileri kampüs içerisinde olmak kaydıyla haftada 20 saate kadar çalışma iznine de sahip olabiliyorlar. Böylece yurt dışı eğitim için Amerika’da üniversite okumak yolunda ilerleyen öğrenciler bir yandan dünyanın en kaliteli ve donanımlı üniversitelerinde eğitimlerini alırken diğer yandan da belirli saatlerde çalışarak hem para kazanıyor hem de Amerikan çalışma hayatını çok yakından tanıma fırsatı buluyor. Amerika’da üniversite eğitimi alırken orada bulunduğunuz üniversite dışı zamanları kültürel sanatsal aktivitelere katılarak, çalışarak, istediğiniz sporları yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu sayede insanlarla iç içe olacak, yabancı dilinizin sürekli üzerine giderek gelişmesini ve daha akıcı hale gelmesini sağlayacak ve tamamen enternasyonel bir ortamda bulunarak kendinize güveninizi perçinleştireceksiniz. Yurtdışında eğitim alınacak kuşkusuz en doğru yerlerden biri olan Amerika’da üniversite eğitimi almak için gerekli şartları taşıyorsanız tek yapmanız gereken yurt dışı eğitim danışmanlarımızla bölge ofislerimizde buluşmak…

 

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map