American Language Communication Center (ALCC)

Her yıl dünyanın çok çeşitli ülkelerinden 25.000’in üzerinde öğrenciyi ağırlayan American Language Communication Center Okulu Amerika’nın New York şehrinde 27 yılı aşkın süredir yabancı dil olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Hem dünyanın en kozmopolit ve renkli şehirlerinden biri olan New York’u gezip görmek, hem de İngilizce’nizi daha iyi bir seviyeye getirmek isterseniz ALCC sizin için en doğru adrestir.

LOKASYON

New York’ta yer alan ALCC’nin biri Manhattan’da diğeri de Queens’de olmak üzere toplamda 2 okulu bulunmaktadır.

Manhattan

Manhattan merkezde konuşlanmış olan okul tüm toplu taşıma araçları istasyonlarının yakınında yer almaktadır.  Öğrenciler  Central Park, Times Square, New York Şehri Müzeleri ve Greenwich Village gibi turistik yerlere de rahatlıkla  ulaşabilecek mesafede eğitim alırlar.

Queens

Elmhurst, Queens’te yer alan ikinci kampus Kore, Çin, Japon ve İspanyol nüfusunun yoğun olduğu bir bölgededir. Manhattan’a 20 dakikalık mesafede yer alan bu kampus de metro ve otobüs duraklarına yakın bulunmaktadır.

NEDEN ALCC?

ALCC Metoduyla İngilizce Öğretimi:

Son 27 yıldır ALCC’nin İngilizce öğretimi için geliştirdiği yöntem oldukça etkili olup İngilizce öğrenimini eğlenceli ve kolay hale getirir. Tüm etkinlikler İngilizce olarak yapılmaktadır ki bu da yabancı dili öğrenmeyi kolaylaştırır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin sınıflara dağılımları orantılı bir biçimde yapılır, bu sayede İngilizce iletişim kurulacak tek ortak dil olur. ALCC yöntemi pratiğe ve diyaloğa dayalı aktivitelerle zenginleştirilmiş olup gramerin doğru kullanılmasını öğretir.

Nitelikli Öğretmenler:

ALCC’de eğitim veren öğretmenler Amerika’da eğitim görmüştür ve birçoğu yüksek lisans derecesine sahiptirler. Deneyimli öğretmenlerin performansları ALCC’deki eğitim standartlarının korunmasını sağlamaktan sorumlu eğitim müdürleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Esnek Kurs Tarihleri:

Tüm yıl açık olan kayıtlar ile size uygun olan zamanda eğitim almanız mümkündür. Dersler hafta içinde ya da sonunda, sabah, öğleden sonra ve akşam verilir. Esnek programlar sayesinde bireysel gereksinimlerinize uyacak kursları seçebilirsiniz.

Öğrenci Çeşitliliği:

ALCC’deki sınıflarda New York’un kültür mozaiğini hissedebilirsiniz. Hem ABD’de öğrenim görmekte olup İngilizce’lerini üst seviyeye taşımak isteyen öğrencilerle, hem de dünyanın  farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle öğrenim görme olanağı bulursunuz.

Seçkin Konaklama Seçenekleri:

ALCC okulunun yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır ve bu yerler New York’un en güvenli ve merkezi yerlerine konuşlandırılmıştır.

Queens – Flushing YMCA

Flushing YMCA New York’un Queens bölgesinde 127 odadan oluşan, kızlar ve erkekler için tek ve çift kişilik konaklama imkanı bulunan bir yurttur. Temizlik günlük olarak yapılmaktadır, klima ve TV mevcuttur. Yurtta ayrıca 2 adet yüzme havuzu, fitness, squash gibi aktiviteler için çeşitli salonlar ile sauna ve buhar odaları da bulunmaktadır. 24 saat güvenliğin yer aldığı yurt Queens’teki okula 30,  Manhattan’daki okula ise 50 dakika uzaklıktadır.

Manhattan – West Side YMCA

Her yıl yaklaşık 40.000 kişiyi ağırlayan West Side YMCA Central Park’ın batı yakasında yer alır ve Lincoln Center’a yürüme mesafesindedir ve misafirlerine çok çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri mekanlar sunmaktadır. 2 yüzme havuzu, 2 aerobik stüdyosu, buhar odaları, sauna, hentbol, squash kortları, fitness center’lar bulunmaktadır. Ayrıca Central Park’a  ve Times Meydanı’na yakın olması da öğrencilerin keyifle vakit geçirmelerini sağlar. West Side YMCA ALCC’ye 15 dakika mesafesindedir. Yemek servisi yapılmamaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalmak okulda öğrendiklerinizi pratik  yapmanızı ve bu şekilde İngilizce’nizi geliştirmenizi sağlar. Amerikan hayat tarzını yaşayarak tecrübe edebileceğiniz bu konaklama seçeneğinde  tek kişilik odalarda kalabilir, yalnızca kahvaltı veya hem kahvaltı hem de akşam yemeği alabilirsiniz.  Ev konaklamaları  ALCC okullarına  20 ila 50 dakika mesafede almaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

 • Pratik İngilizce – İleri Düzey Konuşma (8 seviyeden oluşur)
 • TOEFL Hazırlık Kursları
 • Seçmeli Dersler
  • Yazma
  • Konuşma-Diyalog
  • Amerikan Kısa Öyküleri
  • İş İngilizcesi
  • Telaffuz ve Aksanı Düzeltme
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map