//ALI D.

ALI DAyrılığın üzeceğini şimdiden tahmin edebiliyorum..

Hepinize selamlar arkadaşlar!Benim wat olayım aslında tamamen plansız ve bir anda gerçekleşti.Kendimi bir anda işlemlerin içinde buldum.İlk vizeden red alıp ikincisinde onaylandığınıda unutmadım mesela.Ama artık herşey bitmiş ve yola koyulmuştum.New York havalimanına indikten sonra daha önce yurt dışı tecrübem olmasına rağmen sudan çıkmış balığa dönmedim desem yalan olur.Dile kolay tek başına okyanus aşıp hiç bilmediğin insanların yanına gidiyorsun.İlk olarak havalimanından kalacağım yere geçerken karanlık bir tünelde ilerliyormuşum gibi hissettim(korkmayın yolun sonu aydınlık). Eve ulaştığım da koltuğa uzanıp;”Amerikadasın lan Ali.Başlıyorsun işte!” demekten alıkoyamadım kendimi :)

İş yerine öyle alıştım ki hiç sıkıntı çekmedim.Eğlence parkında,yiyecek içecek departmanında çalışıyorum.Bulaşıktan tutunda temizliğe kadar,yemekten tutunda tatlı yapmaya kadar herşeyi yaptık diyebilirim.O kadar çok şey öğrendik ki.İlk günden son güne kadar hep bir hevesle gittim işe.Zamanın nasıl geçtiğini inanın anlayamadım.Ve şuan work kısmının son günlerini yaşıyorum.İş arkadaşlarımın gelecek yıl yine gel demesiyle ayrılığın üzeceğini şimdiden tahmin edebiliyorum.. Gelelim dil sorununa!Aslına bakarsanız böyle bir sorun yok arkadaşlar. Öyle ki en kolay kısmı bu diyebilirim.Zaman geçtikçe onlar sizi,siz onları çok daha iyi anlıyorsunuz.Hatta kendinizi İngilizce şaka yaparken bile bulabiliyorsunuz. Yardırın diyorlar ya hah işte tam da öyle:)

Travel kısmına yaklaştığım şu günlerde benim buraya gelmem de büyük emeği olan Ankara ofiste ki Sevilay hanıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum.Maillere anında cevap veren,en ufak sorunda yardımını ve tecrübesini esirgemeyen, Amerikadayken de nasıl gidiyor herşey yolunda mı?bir sorun var mı diye kontrol eden danışmandan çok abla gibi birisi o.Sözlerimi burada bitirirken sizlerle,İş esnasında çektiğim bir fotografımı paylaşmak istedim. Kendinizi daha fazla ertelemeyip gelin derim ben… Hoşçakalıınn!

ALI D.
KNOEBELS AMUSEMENT RESORT – ELYSBURG, PA – SUMMER 2017
AKDENIZ UNIVERSITESI
TURIZM VE SEYAHAT ISLETMECILIGI – 3.SINIF