//AKIN M.

WAT`ı düşünen arkadaşlara tek söyleyebileceğim; ”bavulunuzu hazırlamaya başlayın!”…

Acaba İngilizcem yeterli mi? Peki para kazanabilecek miyim? Ortada bir kültür farkı var, ABD ye uyum sağlayabilecekmişim?

Bu soruların hepsi ABD ye gitmeden önce kafamda geziniyordu. Üstünden 4 ay geçti ve simdi ülkeme döndüm. Şu an gitmeden önce tahmin edemeyeceğim kadar yabancı arkadaşım var ve onlarla neredeyse Türk arkadaşlarımla anlaştığım kadar iyi anlaşıyorum ve dostluğumuz hala devam ediyor. Tam istediğim gibi bir yaz geçirdim. Kendime istediğim tüm elektronik ve müzik aletlerini aldım ve istediğim kadarda para arttırarak Türkiye’ye dondum. Amerika ve Türkiye’deki çalışma disiplinini ve sosyal hayatın farklılıklarını kendim deneyimlemiş oldum ve bu tecrübe ilerdeki çalışma, sosyal ve eğitim hayatım için bana büyük bir rehber oldu. WAT’ı düşünen arkadaşlar için tek söyleyebileceğim; “bavulunuzu hazırlamaya başlayın!” :). Çünkü orda sizi; istediğiniz gibi İngilizce pratik yapma imkânı, zengin bir sosyal çevre, birlikte olmaktan zevk alacağınız arkadaşlar ve gezmeniz gereken koca bir Amerika bekliyor!

Ayrıca programa katılma aşamasında en bastan Türkiye’ye dönüşüme kadar bana her tür konuda yardımcı olan danışmanıma ve United Towers ailesine çok teşekkür ederim!

AKIN M.
SIX FLAGS NJ – JACKSON, NJ – SUMMER 2007
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ – 1. SINIF