Akademik Yıl Programları Dil Okulları

Akademik yıl programları eğitimleri sonrasında yurtdışında lisans veya yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen ve akademik süreç için gerekli ingilizce bilgisini edinmek isteyen öğrenciler için yoğun veya yarı yoğun olarak 24, 32 veya 36 haftalık uzun süreli periyotlarda hazırlanmış yurt dışındaki eğitim programlarıdır. Bu yurt dışı dil okullarını genelde üniversite eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrenciler seçer. İçeriği genel anlamda Genel İngilizce programları ile benzeşmekle birlikte program katılımcının dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlar . Akademik yıl kurslarının bir kısmında öğrenci öğleden sonraları Cambridge, IELTS, TOEFL sınav hazırlık kurslarını tercih edebilir. Akademik programlarının başlangıç tarihleri genel programların aksine sınırlı sayıdadır.

.
Daha uzun süreli ingilizce
üstelik %30 daha ucuza…

% 30 Daha Ekonomik Yurtdışında Akademik Yıl Kursları’na Katılın

Akademik yıl kursları uzun süreli ingilizce dil eğitimi almak isteyenler için gerek ekonomik gerekse kurs kapsamı olarak çok cazip imkanlar sunuyor. Uzun süreli yurt dışında dil eğitimi programları olan Akademik Yıl Kursları katılımcılara % 30 oranında indirimler sağlıyor. Özellikle uzun süreli yurtdışında dil kursu programlarında %30’luk bir indirim ciddi miktarlara tekabül ediyor.

Kimler Akademik Yıl Programları’nı Tercih Etmeli

Üniversite eğitimini yurtdışında almak isteyen ve de özellikle İngilizce dil eğitimi veren bir üniversitede okumak isteyen, dil seviyeleri orta seviyenin altında olan öğrenciler Akademik Yıl Programları’nı tercih etmelidirler. Ayrıca yurtdışında uzun süreli genel İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için yurtdışında Akademik Yıl Programları daha yerinde bir seçenek olacaktır.

Akademik Yıl Programları’na Ne Zaman Katılabilirsiniz

Genellikle Ocak, Nisan, Temmuz, Eylül ayları Akademik Yıl kursları için başlangıç aylarıdır.Yurtdışında Akademik dil programlarına bazı okullarda her ay başlanabilirken genelde yılda 4 kere başvuru yapılabilir.

Akademik Yıl Programları ile Hangi Konularda Eğitim Alınır

Yurtdışı dil okullarının birçoğunda Akademik Yıl Programları kapsamında genel İngilizce’nin yanı sıra diğer bazı konularda da eğitim verilir. Okulların kendi belirledikleri programlar dahilinde üniversite okumadan önce Akademik Dil Okulları Porgramları’na katılmak isteyenlere sunulan dil eğitimleri : Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Ticari İngilizce, Turizm… ‘dir.

Türkiyede’ki hazırlık sınıfını Yurtdışında Okuyun!

Yurtdışında lise eğitimi ve yurtdışında üniversite son yıllarda en çok tercih edilen eğitim programlarındandır. Bunun yanı sıra üniversite eğitimini Türkiye’de almayı tercih etmiş öğrenciler için hazırlık yılını yurtdışında tamamlamak Akademik Yıl Programları ile mümkün olmaktadır. Türkiye’deki bir vakıf üniversitesine yıllık 15.000 – 25.000 TL arasında ücret ödemek yerine bundan daha az bir ücret ödeyerek yurtdışında hazırlık sınıfını okuyabilir ve Türkiye’de alacağınız dil eğitiminden çok daha iyi seviyede yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz.

Yurt dışında dil eğitimi için harcayacağınız ücretleri % 30 oranında daha az ödeyerek bir Akademik Yıl Programları’na katılmak için sizleri United Towers Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerine bekliyoruz.

Akademik Yıl Dil Programları, Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda, Fransa, İtalya, Çin, Japonya, Malta, Güney Afrika

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map