//AHMET Z. Ö.

Daha önceden gidenlerin tecrübelerinden faydalanmakta büyük yarar var…

Merhabalar. Ciddi bir çalışma temposuna hazırsan ve damarlarında Evliya Çelebi kanı dolaşıyorsa, para kazanıp çokça gezmek istiyorsan Work & Travel programı seni bekliyor. Cedar Point eğlence parkında yaklaşık 9 hafta Game Host olarak çalıştım. Ödül kazandıran oyunların başında durup insanları oyuna çekmeye çalışmak ve onları mümkün olduğunca fazla oynatmaktı benim işim. Depoda basketbol topu şişirdiğim de oldu, elime mikrofonu alıp oyunu yönettiğim de oldu. Erkekler için erken bir askerlik tecrübesi gibi olabiliyor: Her sabah erkenden kalkıp sakal tıraşı olmak, supervisor’ın talimatlarına uymak, mıntıka temizliği yapmak, vs… :)

Ayrıca, Messenger’da kişi listeniz tam bir Dünya karması haline geliyor: Ekvador, Singapur, Kolombiya, Çin, Polonya, Bulgaristan… İşinizi seçmeden önce daha önceden gidenlerin tecrübelerinden faydalanmakta büyük yarar var. Zaten kısa süren Amerika maceranızda işinizle ilgili problemleri çözmeye harcayacak vaktiniz yok. Mutlaka samimi olduğunuz bir arkadaşınla beraber gidin. Araba kiralayıp gezmek ise en keyifli kısım. Ama dikkatli olun ve arabada değerli eşyalarınızı bırakmayın.

United Towers’ın ilgi ve alakası ise Amerika’da olduğumuz zaman da hiç azalmadı. Danışmanlarım her türlü problemimde yardımcı oldu. Programa dair herşeyi önceden bilip gitmenin ayrıcalığını yaşadım. Teşekkürler UT…

AHMET Z. Ö.
CEDAR POINT AMUSEMENT PARK – SANDUSKY, OH – SUMMER 2007
KOÇ ÜNİVERSİTESİ
2. SINIF