//AHMET SERTER T.

Road Show’a katıldım ve istediğim işi seçme imkânını yakaladım…

Geçen yaz Kuzey Carolina’ya bağlı Charlotte ilinde Pool Management çatısı altında bulunan Carolina Pool Management’da cankurtaran olarak çalıştım. Şunu hemen belirteyim ki yaz için bundan daha güzel bir iş olamaz. Herkes gibi benim de bir Amerika hayalim vardı ve bunu gerçekleştirmek için WAT’dan daha iyi bir alternatif yoktu. Bu işle uğraşan tüm ajansları inceledikten sonra çalışanlarından gördüğüm destek ve ilgiden dolayı United Towers’da karar kıldım. Yaptığım erken başvuru sayesinde Road Show’a katıldım ve hem istediğim işi seçme imkânını yakaladım hem de işverenimle yüz yüze görüşerek merak ettiğim tüm soruların cevabını aldım.

Amerika’da ilk hafta cankurtaranlık sertifikası almak için kursa katıldım ve kursu başarıyla geçtikten sonra işe başladım. Tam 3 ay çalıştım ve yaptığım tüm masraflarımı karşıladım üstüne de yüklü bir alışveriş yaparak beklentilerimin çok üstünde bir memnuniyetle yurda döndüm. Benim bu pro

grama katılma amacım en başta İngilizce pratiğimi geliştirmek daha sonra da Amerikan kültürünü tanımak, yeni insanlarla tanışmak ve tabiî ki de yeni kıtayı keşfetmekti ve tüm bu isteklerimi gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyim. Bunda büyük payı olan tüm United Towers çalışanlarına teşekkür ederim.

AHMET SERTER T.
PMG CAROLINA POOL MANAGEMENT COLUMBIA – CONCORD, NC – SUMMER 2007
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
İKTİSAT – 2. SINIF