//ABDUSSELAM E.

Farklı ve mükemmel bir yaz geçirdim…

İlk kez katıldığım ve herkese tavsiye edeceğim work and travel programı ile bu yaz Amerika’nın Maine eyaletinin Old Orchard Beach kentindeki bir eğlence parkında çalıştım. Çalışma koşullarım rahat ve eğlenceliydi. Kalacak yerimiz sağlanmıştı. İlk günler ben de herkes gibi sorunlar yaşasam da hayatım boyunca anlatacağım anılarla, tecrübeler ve dünyanın farklı yerlerinden edindiğim arkadaşlarımla, özellikle İngilizcemdeki gelişmemle, farklı ve mükemmel bir yaz geçirdim. New York, Boston ve Portland şehirlerini gezebilme fırsatı buldum.

Bu programa katılmak kendi başının çaresine bakabilmeyi öğretiyor. Yeni ufuklar açılmasını sağlıyor. Hayata yeni renkler katıyor. Hayata başka bir açıdan bakmaya başlıyorsunuz. Kısacası siz değişiyorsunuz. Work and Travel’a katılımda hiç kimse her şeyin mükemmel olacağı garantisini veremez ama her ne kadar sorunlarla karşılaşma riski olsa da Work and Travel’ın kişiye katacağı sosyal kazanımlar için denemeye değer diye düşünüyorum.

Work and Travel’a başvurduğum ilk günden itibaren Amerika’dan döndüğüm güne kadar Work and Travel’ın her aşamasında sorunsuz bir program geçirmemde çok yardımcı olan, benimle ilgilenen ve farkını her anda hissettiren United Towers’a çok teşekkür ediyorum…

ABDUSSELAM E.
PALACE GAMES – OLD ORCHARD BEACH, ME – SUMMER 2007
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ – 1. SINIF