//ABDURRAHİM A.

Tamam dedim, sonraki durak Amerika…

Merhaba arkadaşlar. Nereden başlasam bilemiyorum gerçekten. Work and Travel kadar öncesi de başka bir hikâye. Work and Travel benim için birden gelişen bir olay oldu. Şöyle ki 2012 Aralık ayı yabancı uyruklu kız arkadaşımı ziyaret etmek için uçak bileti parasını biriktirmeye çalışıyordum. Derken ayrıldık ve iddaa oynamaya başladım, 1 hafta sonra yüklü miktarda para tutturdum. Ertesi gün bilgisayar başında dolanırken Work and Travel reklamlarını gördüm. Tamam dedim, sonraki durak Amerika. Araştırdım, hangi şirket en iyisi ve United Towers’ın bu işte en iyi olduğunu öğrencim. Kayıt yaptırdım ve şu an Rehoboth Beach – Delaware’da bir lunaparkta çalışıyorum.

Resme gelecek olursak, fotoğraftaki truck, arkadaşım Gary’nin ve o gün plajda ben ilk defa kullandım Uzun süre yalvarmam sonucunda tam plajın girişinde tamam hadi sen kullan dedi ve indi aşağı. Bindim, sürmeye başladım. Plaja girer girmez kuma saplandık. Gaza bas gaza bas diye bağırıyor Gary Ben de gaza basıyorum ama gitmiyor diyorum. Arabada bizden başka 4 kişi daha var ve onlarında da ilk deneyimleri, tedirgin bir şekilde arkada olan biteni izliyorlar… Sonra Gary farketti ki 2 teker çekişten, 4 teker çekişe almayı unutmuş truck’ı. Değiştirdi ve devam ettik, sonra bana şakayla karışık şimdi tam bir Amerikalı oldun, şuan hükümet senin green cardını hazırlıyor, yarın elinde olur dedi. Sorunsuz bir gündü ve her şey harikaydı. Amerika’daki en güzel günlerimden biriydi.

Bu tecrübeyi yaşamamdaki katkısından dolayı önce danışmanlarım Hakan ve Yasin Bey’e sonra iddaa bayiine çok teşekkür ederim.

ABDURRAHİM A.
SEASIDE AMUSEMENTS / FUNLAND – REHOBOTH BEACH, DE – SUMMER 2013
GAZİ ÜNİVERSİTESİ
ÜRETİM MÜHENDİSLİĞİ – 4. SINIF