//ABDULLAH P.

ABDULLAH PAlaska deyip geçmedik, esip geçtik…

Büyük bir cesaretle başvurduğum WAT şeysine.gittiğim andan itibaren sıcak bir aile ortamı içinde kendimi bulunca alışmam birkaç saat sürdü sadece. Kendimi Alaska’da değil de Osmaniye, Zorkun Yaylası’nda gibi hissettim her an.

İngilizceme güvenmiyordum. Etrafımda Sırplar çok olduğundan Sırpça seviyem, Advanced. İngilizce diye geldik, Amerikan kültürünü tanıyalım dedik; Sırp vatandaşı olmamak için kendimi zor tutuyorum. Şaka bir yana, iyi ki gelmişim. İngilizce bildiğimin farkına vardım. Sürekli pratik yaptığımızdan dolayı, güvenmediğim İngilizcemle bir ivme kazandım, kendime özgüvenim geldi diyebilirim.

Müthiş keyif aldığım, özellikle bu yaşlarda yapılmasına kesinlikle inandığım güzel bir program. Gülümsemenin hayatıma neler kazandırdığını, Manager’ımdan “Seneye tekrar geliyorsun!” demesiyle tekrar anladım.

Gelelim kültürlere, kültür önemli. Niye mi? En farklı olan, taharet musluğu; bir de 65 yaşındaki adama, “Naber Corc?” diyebilmek kolay değil. Hiyerarşisini sevdiklerim. Zor alıştım ikisine de, sorma valla.

Başvurduğum andan itibaren telefonları ve özellikle mailleriyle kendini unutturmayan; değerli danışmanım, Burak Abi’me ve UT tüm danışmanlarına saygılarımı sunarım. Teşekkürler!

ABDULLAH P.
ARAMARK DENALI NATL PARK MCKINLEY VILLAGE LODGE – DENALI NATIONAL PARK, AK – SUMMER 2015
ÇANAKKALE ON SEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
EKONOMETRİ – 3.SINIF