//ABDULKADİR Ç.

Çok güzel ve eğlenceli bir yurtdışı deneyimi oldu…

Merhabalar Gaziantep Üniversitesi Fizik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Geçen yaz Texas eyaletinde Sea World’de çalıştım. Sea World çok büyük bir park olduğu için içerisinde birçok restoran bulunuyor bende bu restoranlardan Sea Fire adındaki restoranda kasiyer olarak çalıştım. Benim için hayatımın en güzel anları oralarda geçti desem yalan olmaz. Gerçekten Amerika gidip gezip görülmeye değer bir yer, eğer öğrenciyseniz ve yazlarınızı değerlendirmek istiyorsanız bu kaçırılmayacak bir fırsat.

Tabi gitmeden önce gideceğiniz şirketin iyi olması çok önemli bir husus. İsim vermek istemiyorum ama bazı şirketler arkadaşlarım Amerika’dayken onları yarı yolda bırakırken United Towers sayesinde ben hiç bir sorun yaşamadım kendimi Türkiye’ den uzak bir yere gitmemiş gibi hissettim. Amerika’ya ilk gittiğiniz günler uyum anlamında zor olsa da çok kısa bir sürede oraya alışıyorsunuz ve bende dönerken üzüntülü bir şekilde döndüm. Benim için çok güzel ve eğlenceli bir yurtdışı deneyimi oldu. Gerek Amerika gerekse başka ülkelerden birçok arkadaş edindim ve onlarla birçok şeyi paylaştım.

Bana bunları yaşamam için gerekli yardımları yapan başta Önder, Ahmet Bey ve Arzu Hanım olmak üzere tüm United Towers çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum.

ABDULKADİR Ç.
SEAWORLD – SAN ANTONIO, TX – SUMMER 2008
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
FİZİK MÜHENDİSLİĞİ – 3.SINIF