A.Şafak Seçer

Arkadaşlar merhabalar. Herkes gibi benim için de hayal gibi gözüken­ Amerika stajı hiçte göründüğü kadar zor ve karmaşık olmadı. Yurt içindeki ve yurt dışındaki birçok danışmanlık şirketlerini araştırdım ve artılarıyla eksileriyle hepsini değerlendirdim. Sonunda United Towers ile Internship programına katılmaya karar verdim. Gerekli bütün evraklar ve prosedürler için adım adım yardım ve destek alarak başvurumu yaptım. Her şey çok hızlı gelişti ve kendimi bir anda New York Long Island’ta buldum. Çok şanslıydım çünkü yeni yıla 3 gün kala burada olma ve yeni yıla burada girme fırsatı yakalamıştım. Çalışmaya başladığım otelde aldığım oryantasyon eğitiminin ardından buradaki yaşama ve çalışma sistemine ayak uydurmak hiçte zor olmadı. Anlaşıldığı gibi bundan sonrası kendimi geliştirmek ve New York’un tadını çıkarmak için kaçınılmaz bir fırsattı.

Gün geçtikçe Türkiye’deki ve Amerika’daki çalışma sistemi ile yaşam standartları arasındaki farklılıkları anlamaya başladım. Her geçen gün kendime yeni bir şeyler kattım gezerek görerek burada olmanın tadını fazlasıyla çıkardım. Çünkü burada çalıştığın kadar maaş alıyorsun ve hemen her konuda satın alma gücün var. Türkiye’de sahip olmanın imkânsız olacağı hemen her şeyi çok rahat satın alıp kullanabiliyordunuz. Örneğin: 3000 motor bir spor aracı 2 haftalık pay check ile satın alıp deposunu 2 saatlik kazancınızla tamamen doldurup dilediğiniz her yere özgürce gidebiliyorsunuz J üstelik trafik kâbus olmuyor J

Ayrıca çok ince bir ayrıntı daha belirtmek istiyorum. Başvuruyu yapmaya karar verdiğim ilk andan programımın bitişine kadar geçen süre zarfında her an ulaşabileceğim ve her konuda yardım alabileceğim bir danışmanım vardı. Bu konudaki yardımlarından ve desteklerinden dolayı Mustafa Gençoğlu’ na teşekkürü borç bilirim.

Şimdi Türkiye’deyim ve Amerika’daki 1 yıllık staj tecrübem ile İstanbul’un en iyi otelinde çalışmaktayım. Bir aksilik çıkmaz ise Kasım ayında dolacak olan 2 yıl kuralım ile yeniden United Towers aracılığı ile Amerika’ya dönmenin planlarını yapıyorum. Eğer içinizde biraz inanç ve cesaret varsa bir an bile düşünmeden bunu eyleme dökmelisiniz.

A.Safak Seçer – USSJ 12 Ay Food&Beverage Management Training -Marriott Hotels, Long Islands, New York

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map